شرایط و قوانین خرید از کالاشید
قوانین و مقررات

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه اینترنتی کالاشید، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین استفاده از سایت است، لطفاً آن را به دقت مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های کالاشید منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.
 

فروشگاه اینترنتی :  کالاشید

سایت: وب سایت فروشگاه اینترنتی کالاشید به آدرس www.kalashid.ir  یا www.kalashid.com


محتوای سایت: مشخصات و قیمت کالا ، شامل متن، عکس، فیلم و مشخصات فنی محصولات یا کلیه مقالات و اخبار درج شده در سایت می باشد
کاربر: هر فردی که از طریق اینترنت وارد سایت کالاشید شده باشد، کاربر تلقی می شود
عضو: کاربری که به عضویت کامل سایت درآمده باشد
مشتری: کاربر یا عضوی که از سایت خرید می نماید
سفارش: کالا یا کالاهایی که مشتری انتخاب و قصد خرید آنها را اعلام می نماید


 

توجه

قبل از نهایی کردن خرید، قیمت و استعلام موجودی محصولات ازطریق اطلاع کُدکالای مربوطه از راه تماس با شماره تلفن 02177209511 و یا  "" پشتیبانی آنلاین واتساپ ""  چک شود . در غیر اینصورت فروشگاه هیچ مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت و مبلغ سفارش در صورت موجود نبودن کالا به حساب مشتری مستردد خواهد گردید.


 

ایجاب و قبول سفارش


با توجه به آنکه طبق روال کاری فروشگاه مرحله اول خرید، استعلام سفارش می باشد، پاسخ استعلام سفارش مشتری به منزله ایجاب و نهایی کردن سفارش توسط مشتری به منزله قبول است.
ثبت هر گونه سفارش به منزله آگاهی و قبول قوانین سایت بوده و لذا مشتری موظف است قبل از هر گونه ثبت سفارش این قوانین را به دقت مطالعه و در صورتیکه با آنها موافق است، سفارش را برای استعلام ارسال نماید.
کاربران برای خرید از سایت باید دارای سن قانونی (18 سال تمام) بوده یا از طریق والدین یا قیم قانونی خود از سایت خرید نمایند.

 

 
مراحل ثبت خرید و سفارش:

ثبت سفارش و استعلام

با توجه به آنکه موجودی کالاهای فروشگاه و قیمتها در طول زمان در حال تغییر می باشند (بدلیل نوسانات بازار) ، برای انجام خرید لازم است مشتریان قبل ثبت نهایی خود، در مرحله اول استعلام قیمت و موجودی بصورت تلفنی نمایند. در غیر اینصورت فروشگاه هیچ مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت و مبلغ سفارش در صورت موجود نبودن کالا به حساب مشتری مستردد خواهد گردید. مشتریان در هنگام ثبت سفارش باید سعی کنند اطلاعات خود را با دقت و به درستی وارد نمایند، در غیراینصورت مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر و زیان احتمالی بر عهده ایشان می باشد.

 

نکات مهم در هنگام دریافت سفارشات


در صورتیکه بسته بندی دارای مشکل یا ایراد باشد و نشان از ضربه خوردگی یا مشکلات احتمالی داشته باشد، مشتریان باید از تحویل گرفتن دستگاه خودداری نمایند. این امر در زمان ارسال کالا توسط شرکتهای پستی اهمیت دو چندان پیدا می کند.
 

شيوه حمل و نقل کالا:

فروشگاه از طریق پیک موتور و خودرو و شرکتهای پستی تیپاکس و پست جمهوری اسلامی ایران نیز سفارشات مشتریان را ارسال می نماید. مشتریان می توانند در مرحله درخواست استعلام، از بین روشهای ارسال ممکن یک روش را به دلخواه انتخاب نمایند.

 

عدم تطابق و مرجوعی کالا :

در صورتیکه کالای تحویل شده به مشتری با کالای سفارش داده شده مغایرت داشته باشد، مشتری موظف است همان روز با فروشگاه تماس گرفته و به اطلاع کارشناسان پشتیبانی برساند.در غیراینصورت مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر و زیان احتمالی بر عهده ایشان می باشد.

تبصره: در مورد کالاهایی که قیمت آنها تابع نوسانات بازار می باشد، مهلت انصراف از خرید 24 ساعت می باشد

 

 

کالای بدون گارانتی

فروشگاه همواره به مشتریان تاکید می کند که کالاهای مورد نظر خود را با گارانتی اصلی تهیه نمایند، اما چنانچه مشتری اصرار در خرید کالای بدون گارانتی داشته باشد، کلیه مسئولیت مشکلات پیش آمده برای بر عهده مشتری بوده و فروشگاه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
 

روند استرداد وجه:


مشتریان گرامی میتوانند در منوی "فضای کاربری" ، "ویرایش مشخصات" و در قسمت "بهبود اطلاعات ثبت شده شخصی" شماره کارت بانکی خودرا وارد نمایند.
روند استرداد بازگشت وجه خرید نیاز به بررسی مدیر کالاشید دارد . و پس از تایید ، وجه مورد نظر به حساب مشتری ظرف مدت 48 ساعت کاری عودت داده میشود.


 

مدت زمان تحويل:


زمان ارسال کالاها زود از زمان موعد به مشتریان از طریق پیامک و تماس تلفنی از طریق پشتیبانی سایت اعلام میگردد و هماهنگ میشود.

زمان تقریبی ارسال کالاها در بخش های زیر به اینگونه میباشد
کالاهای بخش کامپیوتر بین 1 الی 2 روز کاری.
کالاهای بخش دیجیتال(موبایل،تبلت،لپتاپ،دوربین عکاسی و...) بین 2 الی 5 روز کاری.
کالاهای لباس و پوشاک بین 7 الی 10 روز کاری میباشند.


 

ارسال و تحویل كالا  :


در صورتی که کالای ارسالی از طرف فروشنده (کالاشید) توسط مراکز ارسال عمومی مانند تیپاکس و چاپار و شرکت پست و باربری های مجاز باشد، حتما خریدار باید در زمان تحویل کالا ،از سلامت و دریافت کالا مطمئن باشد ، زیرا طبق قانون POD مراکز ارسال و باربری ها پس از تحویل کالا ، خرابی و یا مفقودی را به هیچ وجه به عهده نمیگیرند. کلیه کالا و ارسالی ها دارای بیمه حمل و نقل می باشند.


 

نحوه پرداخت وجه و خرید کالا:


1. بصورت اینترنتی:
پرداخت از طریق درگاه بانک پاسارگاد و زیرن پال و ملت

2. به درخواست مشتری و دریافت اطلاعات کارت به کارت/شبا که در فاکتور قید شده باشد و پشتیبانی و فروش سایت کالاشید در جریان باشد. 

نحوه پشتیبانی و خدمات پس از فروش:


مشتریان محترم میتوانند جهت پشتیبانی قبل و بعد از خرید ،از طریق تماس با شماره تلفن 021-77183174 و یا ارتباط نوشتاری در واتساپ با شماره 09016366907 ارتباط سریع برقرار نمایند.


 

ساعت پاسخگويي:


فروشگاه کالاشید در کلیه ایام از ساعت 9 الی 18 پاسخگوی تمام مشتریان عزیز خود میباشد.

 

قوانين و مقررات مربوط به رعايت حريم شخصی :


کلیه اطلاعات ثبت نام و تاریخچه سفارشات ،فیش های پرداختی ، تاریخچه فعالیت ، بصورت محرمانه در سایت کالاشید قرار دارند و دسترسی به اطلاعات کاربران به جز خودشان غیر ممکن میباشد.


 

بحث و تبادل نظر در سایت


در سایت امکان بحث و تبادل نظر با سایر کاربران، ثبت نظرات، پیشنهادات و سؤالات فراهم شده است. در این زمینه کاربران موظف هستند از درج هرگونه مطالب مغایر با اصول قانونی و اخلاقی، افترا آمیز، تهدید کننده حریم خصوصی افراد یا حقوق مالکیت معنوی و هرگونه مطالب ناشایست دیگر جداً خودداری نمایند، در غیراینصورت کلیه مسئولیت و عواقب قانونی آن بر عهده ایشان می باشد.
فروشگاه در نشر یا عدم نشر نظرات کاربران دارای اختیار کامل می باشد.


در صورتیکه کاربری نسبت به رعایت و ضوابط فروشگاه در درج نظرات توجه کافی نداشته باشد، فروشگاه مجاز است از دسترسی مجدد کاربر به سایت جلوگیری به عمل آورده و در صورت لزوم وی را تحت پیگرد قانونی قرار دهد


 

محتوای سایت


فروشگاه حداکثر تلاش خود را برای صحت اطلاعات مندرج در سایت از جمله قیمت و اطلاعات کالاها و مقالات به کار می گیرد، با این حال سایت درست بودن و بدون نقص بودن قیمت ومحتوای اطلاعات خود را تضمین نمی نماید.فروشگاه در راستای افزایش آگاهی و اطلاع رسانی به کاربران سایت نسبت به تهیه محتوای لازم اقدام نموده است. این اطلاعات توسط گروه تخصصی سایت و از منابع معتبر و با دقت در اعتبار آنها تهیه شده و به صورت مستمر از جهت درست بودن و به روز بودن محتوا بازبینی می گردد. با این حال کالاشید هیچ گونه مسئولیتی را در قبال محتوای این مطالب، اشکالات غیرعمدی و ایرادات نگارشی آن نمی پذیرد.درصورتیکه کاربران محتوایی برای سایت ارسال نمایند، فروشگاه این حق را خواهد داشت تا نسبت به استفاده، تغییر، تصحیح و انتشار یا عدم انتشار آن تصمیم گیری و اقدام نماید. با این حال مسئولیت صحت و درستی مطالب تماماٌ به عهده فرستنده می باشد.


 

مسئولیت ها و تعهدات

کاربران و مشتریان برای استفاده از سایت

هر گونه استفاده غیر متعارف، غیر مجاز و غیر قانونی از سایت توسط کاربران که منجر به آسیب، خرابی، از دست رفتن یا تغییر اطلاعات، افشای اطلاعات شخصی کاربران و سایر ضرر و زیان های احتمالی گردد، پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.

کاربران موظف به حفاظت از اطلاعات شخصی کاربری خویش بوده و مسئولیت تبادل هرگونه اطلاعاتی که از طریق شناسه کاربری و رمز عبور آن ها صورت می گیرد بر عهده آنان است.


فروشگاه در قبال افشای اطلاعات کاربر در اثر قصور و یا ویروسی شدن سیستم کامپیوتری وی مسئولیتی نخواهد داشت.


 

حق مالکیت مادی و معنوی


کلیه محتوای سایت صرفاً متعلق به کالاشید بوده و هرگونه کپی برداری و استفاده شخصی یا تجاری از آن بدون کسب مجوز مکتوب از فروشگاه غیر مجاز و پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

 

اختیارات فروشگاه


فروشگاه همواره خود را مجاز و مختار می داند که نسبت به ایجاد تغییرات دلخواه در سایت از جمله تغییرات فنی و ظاهری،موجود بودن و یا ناموجود بودن کالا ،تغییر خدمات و نحوه ارائه آن، تغییر در سیاست ها، حقوق و قوانین و محتوا اقدام نماید.

فروشگاه در هر زمانی اختیار را دارد که بنا به مصالح خود، ارائه سرویس به مشتریان و برقراری ارتباط با آنان را متوقف و نسبت به تغییر یا حذف کلیه مطالب یا خدمات خویش اقدام نماید.

 

نحوه ثبت شكايات مصرف‌كنندگان:

مجموعه کالاشید در نظر دارد با استفاده از همفکری هموطنان گرامی در سرتاسر ایران امکانات منحصر به فردی را در سایت راه اندازی و اجرا نماید، لذا نظرات، ایده ها و ابزارهای مورد نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.. اینجا کلیک کنید